O mnie

Joanna Białobrzeska – ur. 1964, nauczyciel, pedagog, autorka podręczników do kształcenia zintegrowanego. Mama 4 dzieci: Maćka, Bartka, Wojtka i Tosi. Żona Piotra Białobrzeskiego, z którym w 1991 założyli wydawnictwo, w 1996 szkołę podstawową, a w 2003 – przedszkole  – które to trzy podmioty tworzą łącznie firmę DIDASKO. Joanna jest autorem wysoko cenionych na rynku programów nauczania i książek edukacyjnych oraz podręczników dla dzieci wieku 3-10 lat. Szkoła i przedszkole Didasko to miejsca wychowujące dzieci na ludzi ciekawych świata, otwartych, pełnych pomysłów, odpowiedzialnych i wrażliwych. Takich, które bez kompleksów zdobywają świat i z podniesionymi głowami stawiają czoła wyzwaniom życia. Swoją filozofię nauczania Joanna zaszczepia wśród nauczycieli w całej Polsce, organizując dla nich konferencje, warsztaty, dni otwarte.

Joanna Białobrzeska jest autorem wielu artykułów w czasopismach i na stronach internetowych dla rodziców i nauczycieli, uczestniczy jako ekspert w polskich i międzynarodowych konkursach dla dzieci. Autorka specyficznego poradnika dla nauczycieli „Jak uczyć, żeby nauczyć. Zostań nawiedzoną nauczycielką!” Jest również autorką scenariusza oraz prowadzącą programu edukacyjnego dla dzieci emitowanego w TVP pt. „Kuchcikowo – gotowanie na ekranie”

Joanna Białobrzeska osobiście oraz Didasko, otrzymali wiele nagród oraz wyróżnień promujących sposób edukacji, który pozwala rozwijać się pasji poznawania świata przez najmłodszych.

Sukcesy i osiągnięcia:

 • Podręczniki autorstwa Joanny Białobrzeskiej od ponad 15 lat na rynku wydawniczym.
 • Nagroda Edukacja 2000 dla serii „Ja, Ty – My” dla kl. I, autorstwa Joanny Białobrzeskiej – przyznawana przez MEN i Targi Książki Edukacyjnej.
 • Z książek dla 6-latków „Od A do Z” – uczyło się już ponad milion dzieci
 • Nagroda Targów Edukacyjnych „EDUKACJA 2010 – Certyfikat Klasy Marzeń dla serii „Od A do Z” kl. I, stworzonej zgodnie z nową podstawą programową.
 • Wysoka ocena podręczników wśród nauczycieli, metodyków, ośrodków naukowych
 • Wiele wyróżnień na regionalnych targach edukacyjnych za ofertę roku i poszczególne produkty.
 • Joanna Białobrzeska wyróżniona nagrodą Prezydenta RP dla nauczyciela roku
 • Joanna Białobrzeska wyróżniona Nagrodą Parasole Szczęścia 2004 w kategorii RADOŚĆ – przyznaną przez miesięcznik „Twoje Dziecko” – „za pomysłowość i wytrwałość, która całkiem odmieniła edukację najmłodszych dzieci oraz pozwoliła rozkwitnąć ich pasji poznawania świata”.
 • Zajmowała się propagowaniem profilaktyki prozdrowotnej w książce „Być kobietą” (wydanej w roku 2004).
 • Była jurorem w międzynarodowym konkursie „Cyber Fair 2004: Share and Unite”, organizowanym w USA przez Global Schoolhouse.
 • Prywatna Szkoła Podstawowa nr 98 Didasko, prowadzona przez Joannę Białobrzeską wyróżniona Medalem 350-lecia nadania Pradze praw miejskich
 • Joanna Białobrzeska jest prelegentką na licznych konferencjach, warsztatach i sympozjach skierowanych do nauczycieli
 • Joana Białobrzeska – autorem stałych rubryk w Twoim Dziecku oraz Życiu Warszawy
 • Jest pomysłodawczynią i organizatorką organizacja licznych festiwali, imprez i warsztatów oraz akcji charytatywnych:

– Organizacja ogólnopolskiego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w latach 2001-2003 (we współpracy z Gutek Film, Burmistrzem Dzielnicy Praga Południe i Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe).

– Organizacja międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w roku 2004 (we współpracy z Burmistrzem Dzielnicy Praga Południe i Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe oraz Konzert Agentur 2000) – głównym gościem festiwalu była pani prof. Wanda Wiłkomirska.